9A HAM portal QRZ.com.hr

Naslovna » Najave » Ljetni radoamaterski kamp – Orahovica

arg_09042011_mAmaterska radiogoniometrija

Hrvatski radioamaterski Savez ove godine organizira ljetni kamp radioamaterske goniometrije koji će se održati u periodu od 23. lipnja 2013. do 30. lipnja 2013. godine u Orahovici.

Škola ARG-a namijenjena je mladima do 15 godina, koji žele upoznati svijet radioamaterizma s akcentom na amatersku radiogoniometriju.

Kamp je organiziran u odmaralištu „Merkur“ u vlasništvu Gradskog Crvenog križa grada Osijeka, koji je smješten u predgrađu grada Orahovice.

9a1bop_orahovica_2

Program kampa obuhvaća period od 7 dana sa terminima:

23.06.2013. Nedjelja

  • Dolazak i smještaj sudionika u terminu od 15 sati do 20 sati, večera i smještaj u sobama po utvrđenom redoslijedu. Sudionici dolaze vlastitim prijevozom u pratnji roditelja.

24.06.2013. Ponedjeljak

  • Ustajanje u 7 sati , doručak do 8 sati, te aktivnosti po rasporedu;
  • Ručak od 12h do 13h;
  • Od 13 do 17 sati kupanje u bazenu u sklopu odmarališta. Na bazenu će se organizirano provoditi škola plivanja, te ostale aktivnosti na vodi. Školu plivanja i vodene aktivnosti provodi instruktor plivanja ronilačkog kluba „Mursa“ iz Osijeka;
  • Od 17 do 19 sati aktivnosti po rasporedu;
  • Od 19 do 20 sati večera;
  • Od 20 do 22 sata društvene igre, kvizovi, razgovori…;
  • Od 22 sata spavanje.

25.06.2013. Utorak

  • Ustajanje u 7 sati ,doručak do 8 sati, te aktivnosti po rasporedu;
  • Ručak od 12h do 13h;
  • Od 13 do 17 sati kupanje u bazenu u sklopu odmarališta;
  • U popodnevnim satima prezentacija aviomodelarskog odjela aerokluba „Osijek“ iz Osijeka.

26.06.2013. Srijeda

  • Ustajanje u 7 sati ,doručak do 8 sati, te aktivnosti po rasporedu;
  • Ručak od 12h do 13h;
  • Od 13 do 17 sati kupanje u bazenu u sklopu odmarališta;
  • U popodnevnim satima prezentacija aktivnosti ronilačkog kluba“Mursa“ iz Osijeka.

27.06.2013. Četvrtak

  • Ustajanje u 7 sati ,doručak do 8 sati te aktivnosti po rasporedu;
  • Ručak od 12h do 13h. Od 13 do 17 sati kupanje u bazenu u sklopu odmarališta;
  • U popodnevnim satima dolazak instruktora izviđačkog odreda iz Osijeka. Predavanja o osnovama rada s orijentacijskim kartama i snalaženja u prirodi.

28.06.2013. Petak

  • Ustajanje u 7 sati ,doručak do 8 sati, te aktivnosti po rasporedu;
  • Ručak od 12h do 13h. Od 13 do 17 sati kupanje u bazenu u sklopu odmarališta;
  • U popodnevnim satima rad na terenu, priprema za „veliki ARG“.

29.06.2013. Subota

  • Ustajanje u 7 sati ,doručak do 8 sati, te aktivnosti po rasporedu;
  • Natjecanje u ARG-u na terenima oko odmarališta;
  • Ručak od 12h do 13h;
  • U popodnevnim satima ponovo natjecanje u ARG-u na terenima oko odmarališta. Poslije ARG-a kupanje, odmor do večere. Poslije večere svečana podjela diploma škole plivanja, škole ARG-a, proglašenje pobjednika u ARG natjecanjima, podjela medalja. Slijede zabavne igre, kvizovi, druženje…

30.06.2013. Nedjelja

  • Ustajanje do 8 sati, doručak, pakiranje osobnih stvari i odlazak kućama;
  • Od 9 sati roditelji preuzimaju sudionike te odlazak.

Svi sudionici ljetnog kampa bit će osigurani kolektivnom policom osiguranja kod „Croatia“ osiguranja. Vrijeme osiguranja teče od trenutka dolaska sudionika pa sve do odlaska s roditeljima. Sve nastavne aktivnost održavati će se u klimatiziranim učionicama i spavaonicama. Kompleks sa bazenom i ostalim pratećim sadržajima je klimatiziran.

9a1bop_orahovica_1

Za vrijeme rada iz kampa će biti aktivna radio postaja 9A0HRS, koja će sudionicima prezentirati radiooperatorske aktivnosti.

Pun pansion po sudioniku je 200 kn po danu (ukupno 1400). Dio troškova kampa subvencionira HRS, a kotizacija po pojedinom korisniku je 700 kn. O sudionicima kampa brinuti će se 5 instruktora HRS-a, pedagog-profesor tehničkog odgoja te instruktor plivanja. Budući HRS organizira i subvencionira učesnike kampa oni formalno moraju biti članovi Radio kluba Osijek ili nekog drugog radioamaterskog kluba. Djeca su oslobođena plaćanja članarine RK Osijek, a godišnja članarina HRS-u je 20,00 kn.

Aktivnost u ljetnom kampu planirani su sa maksimalno 20 polaznika. Dodatne informacije se mogu dobiti na e-mail 9a0hrs@hamradio.hr ili 9a1bop@gmail.com – prijave se primaju na telefon Hrvatskog radioamaterskog saveza : 01 48 48 759

Voditelj: Marijan Rečić, 9A2C
Info: Koki, 9A2TN

 

Tags: , ,

Komentirajte

*

MIDNEL Web rješenja Internetski servisi MIDNEL